Aktuality

25Feb2015

Päť mýtov o Kolektívnych pôžičkách

Významný časopis American Banker nedávno zverejnil päť nepravdivých mýtov o Kolektívnych pôžičkách.

23Feb2015

SoFi plánuje najväčšiu sekuritizáciu Kolektívnych pôžičiek

Spoločnosť SoFi, poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek pre financovanie študentských úverov, pripravuje historicky najväčšiu sekuritizáciu svojich pôžičiek. Hodnota predávaného balíka má dosiahnuť až takmer 350 mil. USD.

20Feb2015

Vouch Financial získal 3 mil. USD na zahájenie činnosti

Spoločnosť Vouch Financial je nová platforma pre Kolektívne požičiavanie. Využitím analýz správania a sociálnych sietí sa snaží poskytovať pôžičky aj pre ľudí, ktorí by ich inak nemohli získať.

18Feb2015

Prosper kúpil tradičného poskytovateľa zdravotných úverov

Spoločnosť Prosper, druhý najväčší poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek v USA, kúpil spoločnosť American Healthcare Lending (AHL). Cena transakcie bola 21 mil. USD.

16Feb2015

Tiger Global vstúpil do Kolketívneho požičiavania v Číne

Veľká investičná spoločnosť Tiger Global kúpil podiel v Dianrong, čínskom poskytovateľovi Kolektívnych pôžičiek. Suma transakcie nebola zverejnená.

13Feb2015

Moody’s udelilo investičný rating Kolektívny pôžičkám

Moody’s, jedna z najvýznamnejších svetových ratingových agentúr, udelila rating pre balík Kolektívnych pôžičiek. Celková hodnota pôžičiek v balíku určenom na sekuritizáciu je 327 mil. USD a bola pripravovaná spoločnosťou BlackRock z pôžičiek poskytnutých cez spoločnosť Prosper.

11Feb2015

Veľké investičné banky chcú vstúpiť do Kolektívneho požičiavania

Goldman Sachs a Société General, dve z najvýznamnejších svetových investičných bánk, hľadajú cestu ako vstúpiť do rastúceho odvetvia Kolektívneho požičiavania.

09Feb2015

SoFi získalo od investorov 200 mil. USD

Spoločnosť SoFi, zameriavajúca sa na Kolektívne pôžičky určené na financovanie študentov v USA, získala od investorov 200 mil. USD určených na ďalší rozvoj. Hodnota spoločnosti sa tak dostala na celkovú hodnotu 1,3 mld. USD.

06Feb2015

V Británii dosiahli Kolektívne pôžičky 2 mld. libier

Počas roka 2014 poskytli britské spoločnosti Kolektívneho požičiavania pôžičky v celkovej hodnote 1,24 mld. libier. Za celkové obdobie fungovania od roku 2005 tak toto odvetvie vo Veľkej Británii dosiahlo hodnotu 2,1 mld. libier.

04Feb2015

Lending Club a Alibaba vytvoria partnerstvo

Spoločnosť Lending Club, svetový líder v oblasti Kolektívneho požičiavania, vytvorí partnerstvo s e-commerce gigantom – spoločnosťou Alibaba. V rámci partnerstva bude Leding Club poskytovať pôžičky pre americké spoločnosti kupujúce produkty od čínskych dodávateľov.

03Feb2015

Kanadský Borrowell získal investíciu 5,4 mil. USD

Spoločnosť Borrowell, ktorá sa chystá spustiť Kolektívne požičiavanie v Kanade, získala pre úvod svojej činnosti investíciu 5,4 mil. USD. Medzi investorov patria Equitable Bank, Oakwest Corporation.