Aktuality

30Mar2015

Kolektívne pôžičky v Európe

University of Cambridge a EY vydali pred časom štúdiu o alternatívnom financovaní v Európe. Štúdia vychádza primárne s prieskumu, na ktorom sa zúčastnilo 255 spoločností, vrátane Žltého melóna.

27Mar2015

Goldman Sachs odhaduje že kolektívne pôžičky v USA znížia zisk bánk až o 11 mld. USD

Investičná banka Goldman Sachs vydala správu s názvom „The Future of Finance“, analyzujúcu vplyv alternatívnych foriem financovania, najmä kolektívneho požičiavania na bankový sektor v USA.

25Mar2015

Victory Park Capital investuje 420 mil. USD do kolektívnych pôžičiek

Známy venture fond Victory Park Capital oznámil, že investuje sumu až 420 mil. USD do kolektívnych pôžičiek sprocesovaných cez spoločnosť Funding Circle USA.

23Mar2015

Prosper uzavrel spoluprácu s konzorciom 160 bánk

Po nedávno ohlásenej spolupráce spoločnosti Lending Club s konzorciom 200 komunitných bánk oznámila podobnú spoluprácu aj spoločnosť Prosper, druhý najvýznamnejší poskytovateľ kolektívnych pôžičiek v USA.

20Mar2015

Assetz Capital získal od ľudí 2 mil. libier na prevádzku

Spoločnosť Assetz Capital poskytuje kolektívne pôžičky vo Veľkej Británii. Od svojho vzniku poskytla pôžičky v hodnote 60 mil. libier. Spoločnosť ponúkla svojim klientom participáciu na svojom úspechu a vydal pre nich konvertibilné dlhopisy v hodnote 2 mil. libier.

18Mar2015

CommonBond od investorov získal 150 mil. USD

CommonBond, zameraná na kolektívne pôžičky pre študentov v USA, získala od investorov 150 mil. USD určené na požičiavanie. Hlavným investorom bola spoločnosť Nelnet Inc.

16Mar2015

Pierre Bergé, spoluzakladateľ módneho gigantu Yves Saint Laurent investuje do kolektívnych pôžičiek

Shepherd Capital, family office starajúci sa o financie Pierre Bergé ra, spoluzakladateľa spoločnosti Yves Saint Laurent investoval do viacero platforiem kolektívneho požičiavania po celom svete.

13Mar2015

Groupama Banque investuje 100 mil. EUR cez Unilend

Groupama Banque poskytne až 100 mil. EUR do Kolektívnych pôžičiek pre malých a stredných podnikateľov poskytnutých cez francúzsku spoločnosť Unilend. Túto investíciu bude realizovať počas najbližších 4 rokov.

12Mar2015

Lending Club uzavrel spoluprácu s konzorciom 200 bánk

Spoločnosť Lending Club, líder v poskytovaní kolektívnych pôžičiek v USA, uzavrel dohodu o spolupráci s BancAlliance – konzorciom 200 komunitných bánk. Banky budú investovať do pôžičiek zrealizovaných cez Lending Club.

10Mar2015

Kolektívne požičiavanie oslavuje 10 rokov

Kolektívne požičiavanie oslavuje 10 ročné narodeniny. V týchto dňoch pred desiatimi rokmi vznikol prvý poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek vo svete - anglická ZOPA.

09Mar2015

George Soros investoval do Kolektívnych pôžičiek

Geore Soros so svojím fondom Soros Fund Management investoval do kolektívnych pôžičiek. Známy finančník a filantrop kúpil na burze 4,5 mil. kusov akcií spoločnosti Lending Club, čo predstavuje 1,2 % podiel na spoločnosti.

07Mar2015

Non-Standard Finance získava cez burzu 100 mil. libier na investície do Kolektívneho požičiavania

Spoločnosť Non-Standard Finance (NSF) založil bývalý šéf Provident Financial John van Kuffeler. Spoločnosť už získala 48 mil. libier od Woodford Investment Management LLP, Invesco Asset Management Limited a Marathon Asset Management a plánuje získať ďalších 100 mil. libier.

04Mar2015

LendigRobot získal 3 mil. USD

Spoločnosť LendingRobot, ktorá sa zameriava na analýzy a správu investorov investujúcich do Kolektívneho požičiavania získal 3 mil. EUR od ruského venture fondu Runa Capital. Tento venture fond pred dvoma rokmi investoval i do britskej Zopa.

02Mar2015

LendInvest vstúpi na anglickú burzu

Spoločnosť LendInvest, britský poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek, bude prvou spoločnosťou v tomto odvetví vo Veľkej Británii, ktorá vstúpi na burzu.