Aktuality

29Sep2017

Goldman Sachs ide zaútočiť na britské retailové banky

Známa investičná banka sa bude ďalej zameriavať na spotrebiteľské požičiavanie a zhodnocovanie úspor. Goldman Sachs rozšíri svoje činnosti retailového bankovníctva do Veľkej Británie. Dané služby banka zatiaľ ponúkala len v USA.

26Sep2017

Credibly uzavrel partnerstvo s BizFi

Americká fintech spoločnosť Credibly uzavrela dohodu, v rámci ktorej poskytne svoju platformu pre správu klientov spoločnosti BizFi, ktorá požičala už viac ako 250 mil. USD malým a stredným podnikateľom v USA.

21Sep2017

Klarna uzavrela partnerstvo s platobným gigantom Stripe

Klarna, švédska fintech spoločnosť v oblastí financovania nákupov, uzavrela strategické partnerstvo s americkou spoločnosť Stripe. Chce tak posilniť svoju expanziu na americký trh.

19Sep2017

Najviac investícií do fintechu ide do poisťovníctva a bankovníctva

Najviac investícií do fintechu sa realizuje vo Veľkej Británii a Nemecku. Od roku 2013 to tvorí 38 %, respektíve 14 %.

14Sep2017

Prodigy Finance získalo 240 mil. USD

Spoločnosť Prodigy Finance, poskytovateľ kolektívnych pôžičiek pre študentov v USA, získal investíciu v hodnote až 240 mil. USD.

12Sep2017

Wal-Mart blízko dohody s fintech poskytovateľom pôžičiek

Spoločnosť Affirm, fintech poskytovateľ pôžičiek v USA, je blízko dohody s maloobchodným gigantom, spoločnosťou Wal-Mart.

07Sep2017

Behalf sa spojil s FinWise Bank

Fintech spoločnosť Behalf, ktorá poskytuje pôžičky na kúpu tovaru priamo u obchodníkov, uzvrela partnerstvo s FinWise Bank.

05Sep2017

Funding Circle uzavrel strategické partnerstvo s poisťovňou Aegon

Vedúca britská spoločnosť v kolektívnom požičiavaní malým a stredným podnikateľom uzavrela významné partnerstvo s jedným najväčších svetových poskytovateľom životného poistenia, správy dôchodkových účtov a správy majetku, spoločnosťou Aegon.