Osviežujúci spôsob ako si požičať a investovať


Žltý melón je prvá slovenská platforma kolektívneho požičiavania.

Kolektívne požičiavania (alias peer-to-peer alebo v skratke P2P) je modernou alternatívou k tradičnému bankovníctvu. Naša platforma už od roku 2012 spája žiadateľov o pôžičku zo Slovenska a Českej republiky s investormi z celej EÚ tak, aby všetci u nás našli výhodnú ponuku. Vyskúšajte to aj Vy a požičiavajte si navzájom!


Zabezpečené portfólio

Aktuálny výnos

7,92 %

p.a.
Konzervatívne portfólio

Aktuálny výnos

8,45 %

p.a.
Vyvážené portfólio

Aktuálny výnos

10,04 %

p.a.
Dynamické portfólio

Aktuálny výnos

7,61 %

p.a.

Údaje o aktuálnych výnosoch a efektívnej úrokovej sadzbe vychádzajú z údajov aktuálneho portfólia pôžičiek na Žltom melóne, spĺňajúceho dané kritériá za obdobie posledných dvoch rokov. Uvedené aktuálne výnosy nie sú garanciou budúcich výnosov. Presné budúce rozloženie portfólia sa môže mierne líšiť od zvolených parametrov vzhľadom k množstvu investičných kritérií, dostupnosti požadovaných typov pôžičiek a ich kombinácii. 


Žltý melón - to najlepšie zo sveta kolektívneho požičiavania

Nie všetky P2P platformy su rovnaké; žiadna nie je ako my!

  Zarábajte viac

Sme jediná P2P platforma pôsobiaca zároveň v Českej aj Slovenskej republike. Investovanie v oboch krajinách umožnuje dosiahnuť neporovnateľne vyššie výnosy ako tradičné sporenie.

Naši investori zarábajú v priemere viac ako 8% ročne, po odpočítaní nesplácaných pôžičiek a poplatkov!

  Riaďte Vaše investície

Väčšina P2P platforiem investuje Vaše peniaze do spoločného balíčka pôžičiek, čo je veľmi podobné bankám! Vy tak vlastne neviete, komu a za akých podmienok boli Vaše peniaze investované.

Ak investujete na Žltom melóne máte úplnú kontrolu nad tým komu a koľko požičiate, a za akú úrokovú sadzbu.

Väčšia sloboda ale neznamená viac práce pre Vás! Pokiaľ si aktivujete našu funkciu Autoinvest táto bude vykonávať investície automaticky na základe Vašich špecifických preferencií.

  Vyberte si Vaše peniaze keď ich budete potrebovať

Na iných P2P platformách investujete na pevne stanovenú dobu a fixnú úrokovú sadzbu, pričom za predčasné ukončenie investície Váš čakajú prekvapenia v podobe pokút za výber.

Na Žltom Melóne je to inak - ak potrebujete získať prístup k Vašim peniazom, ktoré ste investovali, nemusíte mať náš súhlas. Jednoducho predáte svoju investíciu na našom sekundárnom trhu inému investorovi a k peniazom sa dostanete takmer okamžite.

  Spoľahnite sa na vysokú bezpečnosť

Ľudia si žiadajú o pôžičky na Žltom melóne, pretože získajú lepšiu ponuku ako by dostali od svojej banky.

Manažment úverového rizika berieme ako našu prioritu, čoho dôkazom je aj úroveň zlyhaných pôžičiek, znižujúca sa každým rokom nášho pôsobenia. Váš úrokový výnos zo splácaných pôžičiek hravo pokryje prípadnú stratu z tých nesplácaných. Bezplatné vymáhanie omeškaných pôžičiek je samozrejmosťou.

Na rozdiel od ostatných P2P platforiem Vás nenútime prispievať do rezervného fondu - ostáva Vám tak celý výnos!
Okrem možnosti investovať do štandardných bezúčelových pôžičiek Vám ponúkame aj unikátnu možnosť investovať do našich Cash-Free úverov s garanciou investície.

  Sme na Vašej strane

Na rozdiel od bánk a iných P2P platforiem, my sme naozaj úplne transparentní ohľadom našich služieb a výsledkov.

To znamená, že uverejňujeme detailné informácie o splácaní pôžičiek, našom fungovaní a o poplatkoch, ktoré účtujeme. Čo je ale najdôležitejšie, účtujeme poplatky len pokiaľ žiadateľ spláca svoje záväzky. Pretože pokiaľ nezarobíte Vy, prečo by sme mali my!


Viac o tom kto sme sa dozviete TU.