Média

Ako zarábať bez námahy? 9 tipov, ako si vytvoriť pasívny príjem!

Vytvorenie pasívneho príjmu je snom mnohých ľudí. Veď komu by sa nepáčila predstava zarábania peňazí bez námahy a každodennej práce? Existuje niekoľko spôsobov, ako na to. Článok si môžte prečítať tu.
( www.openiazoch.sk, apríl 2024)

Developeri vidia v kríze príležitosť

Developeri vidia v kríze príležitosť. Kreatívnymi stratégiami sa snažia uchmatnúť si na trhu vyšší podiel. Vrátane využívania kolektívnych pôžičiek na Žltom melóne. Článok si môžte prečítať tu.
( www.asb.sk, november 2023)

Pokoj mesta, pokoj od úrokov

Prémiový projekt Agáty od spoločnosti CRESCO REAL ESTATE v bratislavskej Dúbravke prináša výhodnú možnosť financovania prostredníctvom modernej a výhodnej formy peer-to-peer pôžičiek. Viac sa dozviete tu.

( www.sme.sk, marec 2023)

Rozhovor so zakladateľom a CEO Žltého melóna

Portál P2P Market Data urobil rozhovor s našim CEO. Prečítať si ho môžete tu.

(p2pmarketdata.com, december 2022)

Žltý melón a Salt Edge uzavreli partnerstvo pre otvorené bankovníctvo

Žltý melón, slovenská P2P pôžičková platforma, spojila svoje sily so spoločnosťou Salt Edge, lídrom vo vývoji otvorených bankových riešení, s cieľom implementovať prístup k bankovým údajom klientov integrovaný do systému PSD2 a zefektívniť proces žiadosti o pôžičku. Článok si môžete prečítať tu.

(www.ffnews.com, august 2021)

Záujem o P2P pôžičky v kríze vzrástol

Internetový portál investujeme.sk sa venoval vplyvu pandémie COVID-19 na kolektívne požičiavanie. Článok si môžete prečítať tu.

( www.investujeme.sk, máj 2020)

P2P pôžičky spájajú investorov a dlžníkov a obchádzajú pritom banky

Peer-to-Peer (P2P) pôžičky dosiahli vlani v Británii hodnotu 9,5 mld. libier (10,4 mld. eur). Dokazuje to rýchlorastúci trend tohto odvetvia. Británia je oveľa ďalej ako Slovensko, no i tu si získavajú P2P pôžičky popularitu. Analýzu odvetvia kolektívnych pôžičiek napísal finančný portál investujeme.sk. Článok si môžete prečítať tu.

( www.investujeme.sk, august 2019)

Nepochodili ste u známych ani v banke? Skúste kolektívnu pôžičku.

Zaujímavý článok o kolektívnych pôžičkách napísal finančný portál finance.sk. Článok si môžete prečítať tu.

(finance.sk, júl 2019)

Face Off: Slovak and Czech Fintech Landscape Comparison

Booster Labs pripravili veľmi zaujímavý prehľad fintech spoločností a prostredia v Čechách a na Slovensku. Článok si môžete prečítať tu.

(theboosterlabs.com, máj 2019)

Porovnanie portálov poskytujúcich kolektívne pôžičky

Portál podnikajte.sk sa bližšie pozrel na portáli kolektívneho požičiavania na Slovensku. Článok si môžete prečítať tu.

(podnikajte.sk, apríl 2019)

ZLTY MELON Opiniones 2019 Review – Crowdlending Eslovaquia para Diversificar

O Žltom melóne už vedia aj v Španielsku. Ak viete po španielsky, prečítajte si recenziu Žltého melóna, ktorú napísal jeden z našich zahraničných klientov. Recenziu si môžete prečítať tu.

(todocrowdlending.com, marec 2019)

Finportal je vo výbornej kondícii, dosiahol historicky najväčší obrat

Spoločnosť Finportal, najväčší brokerpool na Slovensku, tento rok očakáva 20 % nárast produkcie. Teší nás, že k tomu môže prispieť i spolupráca so Žltým melónom. Rozhovor s generálnym riaditeľom Finportalu si môžete prečítať tu.

(www.etrend.sk, marec 2019)

Revolúcia vo svete investícií a pôžičiek

Časopis FinPro, ktorý sa venuje financiám, priniesol článok o tom, akú revolúciu priniesli kolektívne pôžičky do sveta investícií a pôžičiek. Časopis si môžete prečítať aj tu.

( www.fin-pro.sk, December 2018)

Ako zarobiť cez kolektívne investovanie na internete?

Pre jedného investovanie, pre druhého pôžička. Na internete sa dá požičať a investovať aj bez banky. Článok si prečítať tu.

( www.touchit.sk, August 2018)

Moja skúsenosť s investovaním na slovenskom Žltom melóne

Aj v Nemecku investujú cez Žltý melón. Prečítajte si skúsenosti s investovaním na Žltom melóne, ktorý publikoval finančný portál p2p-anlage.de. Recenziu si môžete prečítať tu.

( www.p2p-anlage.de, Apríl 2018)

Trh alternatívneho požičiavania v roku 2016 vzrástol. Najväčší podiel má kolektívne požičiavanie

Podľa najnovšej štúdie Cambridge Centre vzrástol v roku 2016 trh alternatívneho financovania v Európe o 41 %. Známe analytické centrum vydalo svoju tretiu tradičnú štúdiu o trhu alternatívneho financovania v Európe. Štúdiu, na ktorej sa podieľal i Žltý melón, si môžete prečítať tu.

( www.jbs.cam.ac.uk, Február 2018)

Interview s Josom Hensonom zo Žltého melóna – slovenskej P2P platformy, ktorej akcionármi ste aj vy (aj keď o tom asi neviete)

Žltý melón – slovenská fintech platforma, ktorej akcionármi ste aj vy (aj keď o tom asi neviete). Celý článok si môžete prečítať tu.

(www.explorep2p.com, január 2018)

Žltý melón – pôžičky s lákavými úrokmi pre každého

Zdieľaná ekonomika popri ubytovaní a preprave nemohla opomenúť ani finančný trh. Na internete sa rozšíril fenomén kolektívneho požičiavania (peer-to-peer lending). Celý článok si môžete prečítať tu.

(www.finance.sk, november 2017)

Recenzia Žltého melónu

Žltý melón je unikátny veľkým počtom rôznych pôžičkových produktov, aukcií a sekundárnym trhom. Aj napriek minimálnej reklame sa stala priekopníkom v oblasti kolektívneho požičiavania s veľkým počtom verných klientov. Prečítajte si recenziu Žltého melóna vykonanú anglickým portálom MoneyBrewer tu.

(www.moneybrewer.com, november 2017)

Posledným trendom súčasnosti sú pôžičky ľudia ľuďom

V posledných rokoch sa na trhu s pôžičkami začali presadzovať pôžičky od ľudí ľuďom. Jedná sa o špecifickú službu, ktorú môžu využívať nie len záujemci o pôžičky. Táto služba je totiž zaujímavá i pre druhú skupinu ľudí, ktorými sú investori. Celý článok portálu iZprávy si môžete prečítať  tu.

(www.izpravydnes.cz, november 2017)

Zdieľaná ekonomika prináša neobmedzené možnosti

Nová ekonomika založená na zdieľaní je systém, ktorý vzišiel z ľudu a primárne mu aj slúži. V istej forme fungovala vždy, no internet jej dal krídla. Článok si môžete prečítať tu.

(www.finance.sk, október 2017)

What Can UK P2P Learn From Žltý Melón?

The Fintech Times, anglický portál venovaný dianiu vo fintech svete, publikoval rozhovor s našim kolegom Josom Hensonom o Žltom melóne ale i vplyve brexitu na P2P portály. Rozhovor si môžete prečítať tu.

(www.thefintechtimes.com, september 2017)

Vlog séria Žltého Melóna a jeho "Brexit utečenca”

Žltý melón vytvoril novú sériu video blogov s cieľom predstavovať najnovší vývoj v kolektívnych pôžičkách a FinTech spoločnostiach mimo Veľkej Británie s cieľom poukázať najmä na inovatívne veci, ktoré sa dejú na Slovensku ako i v celej EÚ. Celý článok nájdete tu: Disrupts.

( www.disrupts.com, august 2017)

P2P portál Žltý Melón uviedol na trh zaistené pôžičky

Žltý melón, portál kolektívneho požičiavania so sídlom v Bratislave, spustil zabezpečený úverový produkt na dofinancovanie hypotekárnych úverov a pomohol tak kupujúcim kúpiť si nové bývanie. Investori môžu teraz investovať do úverov pre ľudí s dodatočnou bezpečnosťou. Náš nový produkt získal širšie mediálne pokrytie: Crowdfundinsider, The Fintech Times, World Fintech, APG Editorial, LendIt, Webnoviny).

( www.crowdfundinsider.com, august 2017)

A Gentleman’s Guide to P2P Lending: Exploring the EU and Slovakia

The Fintech Times, anglický portál venovaný dianiu vo fintech svete, publikoval článok o Žltom melóne a našom novom video blogu, ktorý pripravuje kolega Jos Henson. Článok si môžete prečítať tu.

(www.thefintechtimes.com, jún 2017)

Crowdfunding

Prestížny časopis BIATEC, ktorý vydáva Národná banka Slovenska, sa komplexne venoval téme Crowdfunding vrátane kolektívneho požičiavania, ktoré je jeho hlavnou súčasťou. V článku sa spomína i líder na poli kolektívnych pôžičiek na Slovensku - portál Žltý melón. Článok si môžete prečítať tu.
( www.nbs.sk, máj 2015)

Kedy sa niektorá zo starých firiem zmení na Uber

Žltý melón umožňuje ľuďom poskytovať pôžičky, čiže bez účasti banky úročiť prebytočný kapitál – a, prirodzene, peniaze si od veriteľov aj vypožičať. Prečo a ako vlastne start-upy, ktoré sú digitálnymi platformami, dokážu niekedy rozvrátiť celé odvetvia a ohroziť tradičné firmy? Viac si môžete prečítať tu.

(www.etrend.sk, apríl 2016)

Banky skupujú startupy, chcú mať ich inovácie

Mobilné banky, peer-to-peer pôžičky, online poisťovne, porovnávače cien alebo platobné brány. Do týchto produktov tečú veľké peniaze z rizikového kapitálu, ale aj od bank. Za týmito nápadmi stoja zvyčajne malé finančno-technologické firmy – fintechy. Článok si môžete prečítať tu.

( www.hnonline.sk, marec 2017)

Tradiční, či alternatívni poskytovatelia pôžičiek?

Alternatívne spôsoby financovania sa na Slovensku udomácňujú stále viac. Ide napríklad o peer to peer pôžičky, alebo o operatívny lízing. Článok si môžete prečítať tu.

( www.investujeme.sk, január 2017)

Investičné príležitosti: Investovanie do pôžičiek cez Žltý melón

Investičný portál Invest It In priniesol interview so Žltým melónom. Prečítať si ho môžete tu.

( www.investitin.com, január 2017)

I Started a Zlty Melon Test Portfolio

Uvažujete o zhodnocovaní peňazí cez Žltý melón? Prečítajte si recenziu, ktorú o nás napísali na p2p-banking.com, jednom z najuznávanejších informačno-analytických portálov o kolektívnom požičiavaní. Recenziu si môžete prečítať tu.

( www.p2p-banking.com, december 2016)

Kupovať byty v Arborii za uvádzacie ceny sa naozaj oplatí


Klientom spoločnosti Lucron sú k dispozícii rôzne možnosti financovania kúpi svojho nového bytu. Pre mnohých je isto zaujímavé využiť produkt CashFree bývanie, ktorý ponúka spoločnosť Lucron v spolupráci so spoločnosťou Žltý melón. Viac si môžete prečítať tu.

( www.etrend.sk, november 2016)

Ekonómovia našli recept, ako zachrániť dôchodcov pred životom v biede

Len za posledných 10 rokov pribudlo na Slovensku viac ako 100-tisíc dôchodcov. A ich nasledovníci z ďalšej generácie môžu rátať s veľmi nízkymi dôchodkami. Črtá sa však jedno riešenie. Článok si môžete prečítať tu.

(www.aktuality.sk, november 2016)

Diskusia: Prednedávnom ju nik nepoznal, dnes hýbe celým svetom

Jedným z fenomémov dnešnej doby je zdieľaná ekonomika. Čo to vlastne je a aké prínosy z nej môžu mať bežní ľudia? Združenie podnikateľov Slovenska v partnerstve so Slovak Business Agency a portálom Aktuality.sk pripravili diskusiu na tému zdieľaná ekonomika. Za Žltý melón sa diskusie zúčastnil Roman Feranec, predseda predstavenstva našej spoločnosti.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu.

(www.aktuality.sk, október 2016)

Slovenský - Český poskytovateľ kolektívnych pôžičiek Žltý melon vymenoval nového šéfa pre oblasť riadenia rizika a oznámil partnerstvo so spoločnosťou Lucron Development

Slovenský - Český poskytovateľ kolektívnych pôžičiek spoločnosť Žltý melón vymenovala nového šéfa pre oblasť riadenia rizika. Michal Milko prišiel do spoločnosti z mBank, kde bol šéfom odboru riadenia úverovej politiky pre slovenský a český trh. Pred mBank tiež zastával viaceré pozície v oblasti riadenia rizík v bankách VUB/Banca Intesa a ČSOB.

Článok uverejnený na známom portáli Crowd Fund Insider si môžete prečítať tu.
( www.crowdfundinsider.com, október 2016)

Udržanie momenta (The 2nd European Alternative Finance industry report)

Najnovšia štúdia Cambridgeskej univerzity uvádza, že európsky trh online alternatívneho požičiavania a financovania vzrástol v roku 2015 na hodnotu € 5.431mld. Toto číslo znamená medziročná nárast vo výške 92 %. Žltý Melón sa tiež podieľala na tejto štúdii. Celý report si môžete stiahnuť tu.
( www.jbs.cam.ac.uk, September 2016)

Banky aj nebankovky ovplyvnia peer to peer pôžičky

Inštitút sporenia a investovania realizoval rozsiahly mystery shopping v bankách a nebankových spoločnostiach. Prečítajte si rozhovor s jeho hlavnými realizátormi a okrem iného sa tiež dozviete prečo predpovedajú veľmi pozitívnu budúcnosť kolektívnemu požičiavaniu.

( www.etrend.sk, august 2016)

Prenajmem, požičiam, opravím. Čo je zdieľaná ekonomika?

Žltý melón je najznámejším slovenským portálom zdieľanej ekonomiky, kde si ľudia navzájom poskytujú kolektívne pôžičky peňazí. Noviny SME sa venovali téme zdieľanej ekonomiky.

( www.sme.sk, jún 2016)

Technológie strašia banky. Berú im biznis

Časopis Trend sa venuje téme úspechu finančno-technologických spoločností spoločností. Žltý melón už od roku 2012 úspešne ponúka peer-to-peer pôžičky na Slovensku a v rámci jedinečného spoločenského trhu už aj v Českej republike.

( www.etrend.sk, jún 2016)

Nový fenomén: požičia vám neznámy

Časopis Profit sa v aktuálnom čísle na štyroch stranách venuje téme kolektívneho požičiavania a Žltému melónu. Časopis si môžete kúpiť v stánku alebo stiahnuť jeho elektronickú verziu.

( www.eprofit.sk, máj 2016)

Ve spokojenosti s bankovním sektorem nás předběhlo Nizozemí. Jak konkurují FinTech společnosti bankám?


Finančný portál Finparáda sa venoval trendom v spokojnosti klientov s bankovými a FinTech spoločnosťami. V článku sa spomína i náš Žlutý meloun.

( www.finparada.cz, máj 2016)

Ľudia utekajú od nebankoviek, požičiavajú si navzájom

Namiesto banky či nebankovej spoločnosti si začína čoraz viac ľudí na Slovensku využívať alternatívny spôsob, ako si požičať peniaze – takzvané kolektívne či peer to peer pôžičky.

( www.sme.sk, máj 2016)

Komu bude konkurovat nová P2P půjčková platforma ze Slovenska Žlutý meloun?


Žlutý meloun, první poskytovatel P2P (peer to peer) půjček na Slovensku, rozšířil svoje působení do České republiky.

( www.finparada.cz, apríl 2016)

Požičiavanie medzi ľuďmi rastie, tvrdia sprostredkovateľské firmy

Požičiavanie si medzi ľuďmi na Slovensku už nie je žiadnou novinkou. Kolektívnemu požičiavaniu sa venoval internetový denník Postoj.

( www.postoj.sk, apríl 2016)

Zdieľanú ekonomiku poznajú traja z desiatich Slovákov

Podľa prieskumu agentúry STEM/MARK by kolektívne pôžičky rado využilo 16 % respondentov. Téme zdieľanej ekonomiky vrátane kolektívneho požičiavania sa venovala agentúra TASR.

( www.teraz.sk, apríl 2016)

Požičiavanie medzi ľuďmi rastie

Požičiavanie si medzi ľuďmi na Slovensku už nie je žiadnou novinkou. V rámci zdieľanej ekonomiky existujú firmy, ktoré sprostredkúvajú takéto úvery. Téme zdieľanej ekonomiky vrátane kolektívneho požičiavania sa venovala agentúra TASR.

( www.teraz.sk, apríl 2016)

Nahradia bankové domy garážové firmy s mobilnými aplikáciami?

Odídu tradičné bankové domy, tak ako ich poznáme, čoskoro do minulosti a nahradia ich mobilné aplikácie, či platobné portály? V Silicon Valley prevláda názor, že áno. Inovátori pokladajú banky za Kodak 21. storočia, ktorý v minulosti neustál nástup digitálnej fotografie a skrachoval. Ideu nástupu nových poskytovateľov finančných služieb nepodporujú len vizionári a myšlienkový lídri, stojí za ňou i venture capital v podobe hedgeových fondov.

( www.investujeme.sk, marec 2016)

Žltý melón rozšíril svoje pôsobenie do Českej republiky


Žltý melón, prvý a najväčší poskytovateľ kolektívnych pôžičiek na slovenskom, rozšíril svoje pôsobenie do Českej republiky. Stal sa tak prvým portálom kolektívneho požičiavanie na svete, ktorý umožňuje v rámci jednej platformy investovať do pôžičiek v rôznych krajinách a rôznych menách.

( www.finparada.cz, marec 2016)

Nebankovky priškrtil štát. Teraz hľadajú biznis model

Nebankovým subjektom na Slovensku parlament nedávno sériou tvrdých zákonov výrazne sťažil podnikanie. Firmy preto uvažujú o obmedzení svojich služieb či zmene biznis modelu.

Hospodárske noviny sa venovali téme budúcnosti nebankového sektoru. Nevynechali pri tom ani oblasť kolektívneho požičiavania, ktorá sa môže po nedávnych legislatívnych zmenách na Slovensku ešte viac posilniť. K danej téme sa pre noviny vyjadrovala i naša spoločnosť.

( www.hnonline.sk, marec 2016)

Výsledky P2P pôžičiek v európskej mozaike

Renomovaný portál Lending Times, ktorý sa venuje hodnoteniu, analýzam a spravodajstvu v oblasti alternatívneho úverovania, priniesol článok ohľadne kolektívnych pôžičiek v regióne strednej a východnej Európy. Keďže Žltý melón je jedným z hlavných poskytovateľov kolektívnych pôžičiek v tomto regióne, je článok venovaný primárne nám. Článok si môžete prečítať tu.
( www.lending-times.com, január 2016)

Nástup fintechu: Z čoho majú strach najväčší bankári

Antony Jenkins, bývalý generálny riaditeľ banky Barclays, má nočné mory ak sa ho spýtate na víziu budúcnosti veľkých bánk. Ako hovorí: ”Uvidíme masívny tlak, banky sa budú predháňať, aby dokázali zaviesť nové technológie v rovnakom tempe ako ich noví súperi. Bude pre ne čoraz náročnejšie dosahovať výnosy a ziskovosť, tak ako to od nich dnes požadujú ich akcionári.” Článok si môžte prečítať tu.
( www.openiazoch.sk, november 2015)

Využite „ekonomiku zdieľania“

Ekonomiku „zdieľania“ v ostatnom období najviac promujú služby ako UBER, Airbnb či Autoshare, ktoré prostredníctvom online platforiem umožňujú jednotlivcom cestovanie, ubytovanie či iné produkty a služby poskytované nie profesionálmi, ale rovesníkmi. Ekonomika „zdieľania“ však nie je len o nich. Nájdeme ju aj vo svete financií, kde sa prejavuje na crowd-fundingových stránkach či na peer-to-peer (kolektívnych) pôžičkách. Článok si môžte prečítať tu.
( www.finweb.hnonline.sk, október 2015)

Úverové Ubery: Koľko uberú bankám?

Ekonomický časopis Trend sa detailne venoval téme Kolektívneho požičiavania a veľký priestor venoval i Žltému melónu. S redaktormi časopisu sa stretli členovia nášho manažmentu - pán Feranec a pán Bremer. Článok si môžte prečítať tlačenom časopise v č. 2015/38, alebo tu.
( www.trend.sk, september 2015)

Slovakian Peer-to-Peer Platform Secures EC Backed Investment

Žltý Melón has closed a Series A fundraise. The raise was led by the European Commission body JEREMIE. With the money, Žltý Melón plans to cement operations in Eastern Europe. AltFi spoke to Roman Feranec (CEO) and Hendrik Bremer - partner at PwC and Roland Berger - who has joined the management board.

AltFi, najznámejšia analyticko-informačná spoločnosť venujúca sa alternatívnemu financovania vo Veľkej Británii a kontinentálnej Európe, urobila rozhovor s dvoma členmi nášho manažmentu - pánom Ferancom a pánom Bremerom. Článok a výňatky z rozhovoru si môžete prečítať tu.
( www.altfi.com, september 2015)

Slovak P2P Lending Marketplace Zlty Melon is Preparing for Next Growth Phase by Capital Increase

Žltý melón, the first p2p2 lending service in Slovakia, has successfully completed a Series A investment round and raised its capital to strengthen further development and implementation of strategic plans.

Článok o našej významnej investícii a ďalších plánoch uverejnil špecializovaný portál p2p-banking.com. Celý článok si môžete prečítať tu.
( www.p2p-banking.com, september 2015)

Žltý melón, First P2P Lender in Slovakia, Raises Series A Funding

Country by country all aspects of finance are moving online. Žltý melón is the first peer to peer lending platform to set up shop in Slovakia and has set it sights on expansion around the region.

Článok uverejnený na známom portáli Crowd Fund Insider si môžete prečítať tu.
( www.crowdfundinsider.com, september 2015)

Žltý melón získal významnú kapitálovú investíciu

  

Na investícii do spoločnosti sa podieľali fond JEREMIE Co-Investment Fund, ktorý spravuje spoločnosť Limerock Fund Manager, investičná spoločnosť FTK Invest a pán Hendrik Bremer, dlhoročný partner pre finančné služby pre región strednej a východnej Európy v konzultačných spoločnostiach PwC a Roland Berger. Pán Bremer zároveň vstúpil do manažmentu spoločnosti a posilnil tak jej existujúci tím. Bližšie informácie o tejto pre nás významnej udalosti publikovali i Webnoviny, portál Investujeme.sk, alebo Financeportal.eu.
(webnoviny.sk, investujeme.sk, inanceportal.eu, september 2015)

Akú šancu majú banky uspieť v konkurencii technologických start upov?

Časopis Trend uverejnil veľmi zaujímavý rozhovor s Robom Heyvaertom, šéfom celosvetovej spoločnosti Capco, ktorá sa venuje strategickému poradenstvu pre finančný sektor. Pán Heyvaert sa v rozhovore detailne venuje výzvam, ktorým banky čelia príchodom nových technologicko-finančných spoločností, vrátane spoločností poskytujúcich kolektívne pôžičky, a tiež tomu ako sa postupne menia preferencie klientov v oblasti finančníctva. Článok si môžete prečítať tu.
( www.trend.sk, august 2015)

Crowdfunding - nové príležitosti a regulátorné implikácie

Prestížny časopis BIATEC, ktorý vydáva Národná banka Slovenska, sa komplexnejšie venoval téme Crowdfunding vrátane kolektívneho požičiavania, ktoré je jeho súčasťou. V článku sa spomína i portál Žltý melón. Článok pozitívne opisuje prínos crowdfundingových platforiem pre spoločnosť a zaoberá sa tiež otázkou možných budúcich prístupov finančných regulátorov k tomuto novému finančnému odvetviu. Článok si môžete prečítať tu.
( www.nbs.sk, máj 2015)

Peer to peer pôžičky sa udomácňujú v SR aj ČR

Schéma pôžičiek medzi občanmi za asistencie sprostredkovateľskej spoločnosti, ale bez účasti bánk nie je ničím novým. V zahraničí dosahujú takého sprostredkovateľské spoločnosti porovnateľnú úroveň k niektorým bankám. Peer to peer pôžičky sa postupne etablujú na Slovensku i v Čechách, informuje finančný portál investujeme.sk.
( investujeme.sk, február 2015)

P2P Lending in Slovakia

Významný portál p2p-banking.com, ktorý sa už dlhé roky venuje Kolektívnemu požičiavaniu vo svete, nás oslovil s požiadavkou o informácie ohľadne Kolektívneho požičiavania na Slovensku. Bolo nám cťou podeliť sa o informácie a naše skúsenosti s čitateľmi tohto celosvetového portálu. Článok ohľadne Kolektívneho požičiavania na Slovensku si môže prečítať tu.
( www.p2p-banking.com, marec 2015)

Kolektívne pôžičky v Európe

University of Cambridge a EY vydali pred časom štúdiu o alternatívnom financovaní v Európe. Štúdia vychádza primárne s prieskumu, na ktorom sa zúčastnilo 255 spoločností, vrátane Žltého melóna. Podľa výsledku štúdie vzrástol trh alternatívneho financovania v Európe v roku 2014 z 1,21 mld EUR na 2,96 mld. EUR, teda o 144%. Veľkú väčšinu tohto trhu predstavujú poskytovatelia Kolektívnych pôžičiek. Najväčší súčasný trh alteratívneho financovania predtsatvuje Veľká Británia, kde dosahuje hodnotu 2,3 mld. EUR. Po nej nasleduje Francúzsko (154 mil. EUR), Nemecko (140 mil. EUR), Švédsko (107 mil. EUR), Holandsko (78 mil. EUR) a Španielsko (62 mil. EUR). Štúdia zároveň odhaduje, že v roku 2015 dosiahne veľkosť alterantívneho financovania v Európe hodnotu až 7 mld. EUR. Celú štúdiu si môžte prečítať tu.
( www.jbs.cam.ac.uk, február 2015)

Až trojnásobne vyššie zhodnotenie peňazí ako ponúkajú bežné termínované vklady – CashFree za 5,9 % p.a.

Žltý melón uzavrel strategickú spoluprácu s významnou developerskou spoločnosťou Cresco Group týkajucu sa nových, atraktívnych finančných riešení pre klientov oboch spoločností. Vznikol tak unikátny produkt CashFree, ktorý pri garantovanej ochrane peňazí, ponúka až trojnásobne vyššie zhodnotenie, ako je bežne ponúkané na termínovaných vkladoch. Viac si môžte prečítať tu.
( www.openiazoch.sk, január 2015)

Koľko sme zarobili v Žltom melóne na pôžičkách?

Investičný portál ako-investovat.sk pozorne sleduje Žltý melón takmer od svojho vzniku. Prečítajte si o skúsenostiach s investovaním na Žltom melóne, ktorú uverejnil ich redaktor, ktorý je zároveň u nás zaregistrovaný ako investor. Prečítajte si článok tu.
( www.ako-investovat.sk, jún 2014)

Svet rozbieha nový biznis, Slovensko spí

Zdieľanej alebo kolaboratívnej ekonomike predpovedajú ekonómovia veľkú budúcnosť a viaceré ekonomické časopisy ju označujú za najhorúcejší trend roku 2014. Jej podstatou je prenájom tovarov a predaj služieb, ktoré vlastnia alebo poskytujú nie firmy, ale bežní ľudia – spotrebitelia. V prípade peňazí dáva tento spôsob dokopy ľudí, ktorí peniaze majú, s tými, čo ich potrebujú. V praxi tak vzniká pôžička výhodná pre obe strany, oproti obchodovaniu s bankou má dlžník nižšie úroky a veriteľ zasa vyššie.

Slovensku sú služby Zdielanej ekonomiky zatiaľ len v zárodku. Žltý melón je jedna z mála výnimiek. Téme Zdieľanej ekonomiky sa venovali Hospodárske noviny. V príspevku sa spomína i Žltý melón. Článok si môžte prečítať tu.
(www.hnonline.sk, jún 2014)

Začíname si požičiavať od investorov na internete

O peniazochV denníku SME uverejnili článok o Kolektívnych pôžičkách, spomenuli aj Žltý melón.  Článok má štandardnú konštrukciu a malú chybu v číslách, ale oplatí sa prečítať predovšetkým to, ako nás vníma analytik finančných trhu z portálu financnahitparada.sk. Článok si môžte prečítať tu.
(www.sme.sk, apríl 2014)

Koniec bánk a nebankoviek? Slováci si čoraz viac požičiavajú cez aukčné servery

Bankám a nebankovým spoločnostiam rastie konkurencia, minimálne čo sa požičiavania peňazí týka. Čoraz viac Slovákov má totižto záujem o kolektívne požičiavanie sprostredkované internetovými aukčnými servermi. Tento trend k nám pritom prišiel zo zahraničia, kde sa rovnako teší rastúcej obľube.” tvrdí Simona Blehová vo svojom článku o Kolektívnych pôžičkách. Ak chcete vedieť viac čo si o nás myslia na aktualne.sk prečítajte si celý článok tu.
(www.aktualne.atlas.sk, apríl 2014)

Kolektívne pôžičky sú alternatíva k bankám

V týždenníku v anglickom jazyku, The Slovak Spectator, uverejnili článok venovaný Kolektívnym pôžičkám a Žltému melónu. V článku sú spomenuté všeobecné informácie o Kolektívnych pôžičkách vo svete, niekoľko informácií o Žltom melóne a zopár našich odpovedí na položené otázky. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celý článok tu.
(www.spectator.sme.sk, marec 2014)

Revolučné zmeny v celosvetovom finančníctve

V spolupráci s webnovinami, spravodajským portálom SITA, sme uverejnili krátky vývoj udalostí vo svete kolektívnych pôžičiek počas roku 2013. Bol to veľmi dynamický rok, plný pozitívnych správ pre všetkých, ktorý sa v tomto novom svete pohybujú. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celý článok. Článok si môžete prečítať tu.
(www.webnoviny.sk, február 2014)

Regulácia v ofsajde

V týždenníku Trend uverejnili nový článok týkajúci sa regulácie a spomenuli aj súčasné postavenie Žltého melóna. V článku p.Kačalka zdôrazňuje už známe skutočnosti o možnostiach našej regulácie a spomína zaujímavý nový trend kolektívneho požičiavania vo svete. Odporúčame prečítať si celý článok, pojednáva tiež o nebankovkách, realitných kanceláriách a poistnom sektore. Článok si môžete prečítať tu.
(www.etrend.sk, február 2014)

Vzniká bankám nová konkurencia – kolektívne pôžičky?

Kolektívne pôžičky sa stávajú serióznou príležitosťou na investície. Finanční poradcovia a sprostredkovatelia by mali mať o tomto podnikaní prehľad, aby mohli priblížiť klientom nové možnosti zhodnocovať prostriedky. V zahraničí požičiavanie peňazí medzi jednotlivcami, ktorých spojí organizovaná pôžičková schéma, už vážne konkuruje bankám. Vznikajú už i podielové fondy špecializujúce sa na takéto investície. Ide o príležitosti s vyšším rizikom a tomu adekvátnym vyšším výnosom. Článok si môžete prečítať tu.
(www.investujeme.sk, január 2014)

Slovenské banky: Tu máte pár nápadov, ako sa zlepšiť

Časopis Trend uverejnil článok mapujúci trendy a invencie bánk v zahraničí. Okrem iného spomína i prepájanie bánk s poskytovateľmi kolektívnych pôžičiek. V článku sa uvádza príklad z Nemecka. Doplnili by sme, že k veľkému prepájaniu dochádza i v Spojených štátoch, o čom sme už viac krát informovali. Banky umožňujú svojim klientom investovať do kolektívnych pôžičiek, alebo ponúkajú úvery cez túto platformu. Uvidíme kedy tento trend dorazí i na Slovensko :-)
Článok si môžete prečítať i na www.etrend.sk
( www.etrend.sk , október 2013)

Zoznamka pre kapitál

V novom čísle časopisu Týždeň bol publikovaný článok o kolektívnom požičiavaní, a aj o nás. Veľmi jasný a konštruktívny text, ktorý sa venuje myšlienke kolektívneho požičiavania a vysvetľuje jeho prednosti. Vyzdvihujeme nie len text, ale aj názov článku. A pritom autor asi ani len netušil, že na Žltom melóne máme aj skutočnú investorskú Zoznamku :).  Prečítajte si článok, oplatí sa. Článok si môžete prečítať tu.

Chcete zarábať ako finančný žralok?

Žltý melón funguje už rok a pred pár dňami zverejnil detailnú analýzu, ktorá ukazuje ako v ňom ľudia zarábajú. Podľa uvedených údajov 76 % všetkých investorov na Žltom melóne zarába v čistom viac ako 10 % p.a. a takmer 28 % ľudí dokonca viac ako 15 % p.a. Viac o tom ako sa darí kolektívnym pôžičkám vo svete a výsledkoch "melónu" sa dozviete v článku na www.openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , október 2013)

Medzi Slovákmi narastá záujem o kolektívne požičiavanie

O výsledkoch Žltého melónu za prvých 9 mesiacov pôsobenia na trhu sme informovali médiá v spolupráci so SITA. Celý článok si môžte pozrieť tu.
(webnoviny.sk, marec 2013)

Slovakia discovers P2P loans

The Slovak Spectator objavil Žlty melón. Prečítajte si článok tu.
( spectator.sme.sk , marec 2013)

Skúsenosti s investovaním cez Žltý melón

Napísali o nás ešte jednu recenziu na www.ako-investovat.sk Autor článku je zaregistrovaný ako investor na Žltom melóne a popisuje svoje skúsenosti s investovaním cez nás. Článok je pútavý, ale pozoruhodná je aj diskusia k článku. Ak sa chcete dozvedieť ako sme na tom z uhla pohľadu novinára a investora, prečítajte si článok tu.
( www.ako-investovat.sk, júl 2013)

Pod lupou: Žltý melón - požičať sa dá aj bez aj bez banky či nebankovky

Renomovaný portál www.investujeme.sk priniesol v sekcii Pod lupou recenziu a bližší pohľad na Žltý melón. Prečítať si ju môžte na www.investujeme.sk
( www.investujeme.sk, jún 2013)

Startupy? Vyhľadáva si nás to samo!

Aj napriek zvučnému názvu rozhovor s našim šéfom je predovšetkým o kolektívnych pôžičkách, spôsobe ako fungujeme a pridaných je aj zopár "osobných" otázok. Prečítajte si článok zo Zisk Manažmentu mesačníka Poradcu Podnikateľa tu.

Google investoval do kolektívnych pôžičiek

Portál O peniazoch priniesol informáciu o vstupe spoločnosti Google do sveta Kolektívnych pôžičiek. V článku sa tiež spomína Žltý melón. Viac sa dozviete na openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , máj 2013)

Kolektívne pôžičky majú na Slovensku za sebou prvý polrok

Na portáli Žltý melón máme za sebou prvý polrok fungovania. Sprostredkovali sme pôžičky v objeme takmer 320-tisíc eur a priemerná úroková sadzba je 13,07 %. Ak sa chcete dozvedieť viac o naších výsledkoch prečítajte si článok na openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , apríl 2013)

O Žltom melóne už vedia aj diváci TV JOJ

Televízia JOJ 4.3.2013 odvysielala reportáž o Žltom melóne v Novinách o 17:00. Reportáž je krátka, ale vystihuje najdôležitejšie fakty o našej činnosti. Zahŕňa aj zaujímavý názor finančného experta a jedného z klientov, ktorý si prostredníctvom nášho portálu výhodne požičal. Príspevok si môžete pozrieť na www.joj.sk od 20:50 minúty.
( www.joj.sk, marec 2013)

PÔŽIČKY: Ľudia si začínajú požičiavať medzi sebou

Aj tyzden.sk uverejnil počas víkendu článok o činnosti Žltého melóna. Viac sa dozviete na www.tyzden.sk.
( www.tyzden.sk, marec 2013)

Slováci si požičiavajú najlacnejšie v histórii - cez internet a priamo od ľudí

Na topky.sk sa môžete dočítať napríklad aj o tom, aká je rekordná úroková sadza pôžičky počas februárovej akcie pre žiadateľov o pôžičku, ale aj ďalšie podrobnosti o akcii, ktorú môžete využiť do konca februára.
( www. topky.sk, február 2013)

Žltý melón na STV2

Na STV 2, v relácií Fokus, sa hovorilo o Žltom melóne. Ak sa chcete dozvedieť viac a nechce sa Vám zdržiavať „lúskaním“ našej stránky, pozrite si prvých 15 minút. Ak Vás zaujímajú aj divácke otázky, tak si pozrite časť od 29. minúty.
( www.stv.sk, február 2013)

Slováci prepadli mánii kolektívneho požičiavania

Na Akutality.sk je náš článok o februárovej akcii na Žltom melóne: -2% z vydraženého úroku pre aukcie založené vo februári. Okrem toho sa tam dočítate napríklad aj to, koľko ma Žltý melón užívateľov za tri mesiace od svojho založenia.
( www. aktuality.sk, február 2013)

Recenzia na náš portál

Recenzia na Žltý melón podľa skúseností mystery shoppera Martina Gulku na www.ako-investovat.sk
( www.ako-investovat.sk, január 2013)

Žltý melón chce v pôžičkách konkurovať bankám

Rozhovor s R. Ferancom o Žltom melóne na www.ako-investovat.sk Rozhovor o tom ako vznikol Žltý melón, o číslach, procese požičiavania a investovania, kolektívnych pôžičkách vo svete a plánoch do budúcnosti.
( www.ako-investovat.sk, január 2013)

Ľudia môžu na internete požičiavať za vysoké úroky

V denníku Pravda napísali o nás: peniaze.pravda.sk. Článok síce ponúka malé nepresnosti a a nie je práve pochvalný, ale aj také reakcie na našu prácu akceptujeme.
(Pravda, 08.01.2013)

Kolektívne požičiavanie zaznamenáva vo svete obrovský úspech

Kolektívne požičiavanie sa stáva celosvetovým trendom. Dôkazom je fakt, že americký poskytovateľ kolektívnych pôžičiek Lending Club, prekonal v posledných dňoch magickú hranicu 1 miliardy dolárov v objeme vytvorených pôžičiek. The Wall Street Journal zároveň predstavil rebríček 50 najlepšie hodnotených začínajúcich firiem, tzv. startupov v USA, kde sa na 4. mieste umiestnil poskytovateľ kolektívnych pôžičiek medzi ľuďmi, spoločnosť Prosper Marketplace Inc.
(openiazoch.zoznam.sk, december 2012.)

Požičajte si priamo od ľudí

V čase Vianoc ľudia viac ako inokedy riešia problém nedostatku peňazí. Novinkou, ktorá sprístupňuje pôžičky oveľa širšiemu okruhu ľudí, sa vo svete stáva kolektívne požičiavanie. Nie je to len nový svetový hit, ale táto nová forma pôžičiek funguje už aj na Slovensku.
(topky.sk, december 2012.)

Požičiavanie priamo medzi ľuďmi dosahuje rekordné hodnoty

Už aj na Slovensku pôsobí spoločnosť, ktorá ponúka Kolektívne pôžičky. Nedávno vznikol portál Žltý melón (www.zltymelon.sk), ktorý ako prvý začal ponúkať Kolektívne pôžičky na našom trhu.
(plusky.sk, október 2012.)

Požičiavanie priamo medzi ľuďmi už aj na Slovensku

Prednedávnom zahájil svoju činnosť prvý portál poskytujúci kolektívne pôžičky na Slovensku - Žltý melón / www.zltymelon.sk.
(topky.sk, október 2012)