Aktuality

27Apr2017

Guvernér Bank of England chce držať krok s FinTech spoločnosťami

Mark Carney, guvernér Bank of England, povedal, že finančná kríza ukázala prečo musia regulátory a banky stáť pri rýchlo sa vyvíjajúcich finančno-technologických spoločnostiach, tak aby bol finančný systém dostatočne pevný a mohol predísť ďalším krízam.

25Apr2017

Fond spoločnosti Funding Circle získal ďalších 142 mil. libier

Fond s názvom Funding Circle SME Income Fund, ktorý je listovaný na londýnskej burze, získal v C investičnom kole sumu 142 mil. libier.

20Apr2017

Kolektívne požičiavanie v Číne čoskoro dosiahne hranici 1 trilióna juanov

Po problémoch niektorých platforiem a prijatí novej regulácie dosahuje kolektívne požičiavanie nové rekordy. Celé odvetvie minulý mesiac presiahlo hranicu 900 miliárd juanov (130,7 mld. USD).

18Apr2017

Banky vo Veľkej Británii predpokladajú zníženie príjmov až o 40 % v prospech FinTech spoločností

Tradičné finančné domy vo Veľkej Británii stoja pred veľkou dilemou, ako zareagovať na prudký rast FinTech spoločností, ktoré im berú ich tradičný biznis.

14Apr2017

CreditEase investuje 30 mil. USD do kolektívnych pôžičiek

CreditEase Wealth Management, spoločnosť zo skupiny FinTech giganta CreditEase investuje sumu 30 mil. USD do pôžičiek poskytnutých cez spoločnosti OnDeck a LendingHome.

12Apr2017

Lendable získalo 100 mil. libier na investovanie do pôžičiek

Lendable, rýchlo rastúca spoločnosť online požičiavania, získala až 100 mil. libier od Waterfall Asset Management na investovanie do pôžičiek.

10Apr2017

Významná juhoafrická banka vstúpila do požičiavania v Európe

Capitec Bank, jedna z najväčších finančných inštitúcií v Južnej Afrike v oblasti mikro požičiavania, investovala 21 mil. EUR do spoločnosti Creamfinance. Za túto investíciu banka získala 40 % spoločnosti.

06Apr2017

Kabbage získal od štatneho fondu 50 mil. EUR a expanduje do Írska

Spoločnosť Kabbage, ktorá poskytuje kolektívne pôžičky pre malých a stredných podnikateľov v USA, založí svoju európsku centrálu v Írsku. Spoločnosť tiež získala od írskeho štátneho fondu investíciu 50 mil. EUR.

04Apr2017

EU chce celoeurópsku licenciu pre FinTech spoločnosti

Európska komisia by chcela zaviesť EU pasportovateľnú licenciu s nižšími nárokmi pre finančno-technologické spoločnosti. V súvislosti s odchodom Veľkej Británie z Európskej únie by tento krok mohol ohroziť pozíciu Londýna ako finančno-technologického centra.