Aktuality

30Nov2017

WeLab získal investíciu 220 mil. USD

Spoločnosť WeLab, fintech poskytovateľ pôžičiek z Hong Kongu, získal vo svojom B investičnom kole investíciu vo výške 220 mil. USD.

28Nov2017

Fintech poskytovatelia pôžičiek v USA dosahuje výrazné úspechy

Kolektívne a alternatívne požičiavanie v USA od svojho vzniku naďalej výrazne rastie a naberá na sile.

23Nov2017

TransferWise získal v novom investičnom kole sumu 280 mil. USD

TransferWise, spoločnosť prevádzkujúca peer-to-peer posielanie peňazí v rôznych menách, uskutočnila investičné kolo E v ktorom získala investíciu v hodnote 280 mil. USD. Táto investícia bude slúžiť primárne na plánovanú expanziu do krajín Ázie.

21Nov2017

O novú sekuritizáciu pôžičiek spoločnosti Zopa bol vysoký záujem

Spoločnosť Zopa, poskytovateľ kolektívnych pôžičiek vo Veľkej Británii, uskutočnil novú sekurizáciu svojich pôžičiek. Jedná sa o druhú sekuritizáciu a jej výsledok vysoko predčil očakávania.

16Nov2017

Kabbage rozširuje spoluprácu s bankou ING

Banka ING rozšíri online požičiavanie do Francúzska a Talianska. Pomôže jej s tým spoločnosť kolektívneho požičiavania Kabbage.

14Nov2017

Banka Goldman Sachs vstúpila do Genesis Capital

Spoločnosť Genesis Capital, ktorá poskytuje kolektívne pôžičky do realít v USA, podpísala spoluprácu s investičnou bankou Goldman Sachs. Tá má spoločnosti podporiť realizáciu jej strategických plánov a podporiť ďalší rast.

09Nov2017

Tlak fintech spoločností na banky sa zvyšuje

Veľké banky musia odpovedať na rýchlo sa meniace preferencie klientov, digitálne služby a platformové riešenia, píše sa v novej štúdii spoločnosti Oliver Wyman.

07Nov2017

Čínska spoločnosť Qudian vstúpila na burzu

Spoločnosť Qudian Inc., čínsky poskytovateľ kolektívnych pôžičiek, vstúpil na americkú burzu. Bolo to štvrté najväčšie IPO tohto roku.

03Nov2017

Banka HSBC uzavrela partnerstvo s fintech spoločnosťou Bud

Banka bude svojim klientom ponúkať nástroje finančného riadenia fintech spoločnosti cez nový brand First Direct.

01Nov2017

Zopa uzavrela spoluprácu so stavebnou sporiteľňou

Spoločnosť Zopa, vedúca platforma kolektívneho požičiavania v Anglicku, uzavrela spoluprácu so stavebnou sporiteľňou Saffron. Saffron vznikol v roku 1849 a dnes spravuje aktíva v hodnote 1 mld. libier.