Aktuality

27Jun2018

BNP Paribas Asset Management spustil platformu na kolektívne požičiavanie pre SME pôžičky

BNP Paribas Asset Management ponúkol prvú pôžičku pre malých a stredných podnikateľov poskytnutú cez svoju novú platformu kolektívneho požičiavania.

21Jun2018

Lendix získal investíciu 37 mil. USD

Francúzska spoločnosť Lendix, ktorá poskytuje kolektívne pôžičky, získala vo svojom poslednom investičnom kole sumu 37 mil. USD (32 mil. EUR). Peniaze chce spoločnosť investovať najmä do ďalšieho rastu a expanzie.

19Jun2018

Štúdia: Úverové platformy v USA vytvorili 360 tis. pracovných miest a poskytli takmer 40 mld. USD pre rozvoj ekonomiky

Online úverové platformy, ktoré poskytujú kolektívne pôžičky pre malých a stredných podnikateľov v USA, sa stali významným nástrojom pre podporu rozvoja ekonomiky. Píše sa to v novej štúdii analytickej spoločnosti NDP Analytica.

14Jun2018

Bývalý šéf AmEx investoval do FinTechu

Ken Chenault, bývalý CEO spoločnosti American Express, investoval do spoločnosti, ktorá poskytuje kreditný skóring pre imigrantov v USA. Tí, keďže nemajú históriu v registroch, majú štandardne problém prenajať si byt či získať iné bežné služby po ich príchode do USA.

12Jun2018

MoneyFarm získala investíciu 40 mil. libier

Allianz Asset Management uskutočnil investíciu v sume 40 mil. libier do robotickej poradenskej platformy Moneyfarm. Zvýšil tak svoj doterajší podiel, ktorý získal investíciou ešte v roku 2016.

07Jun2018

PayPal kupuje iZettle za 2,2 mld. USD

Platobný gigant PayPal sa chystá uskutočniť svoj prvý veľký nákup, ktorý m výrazne posilní svoje aktivity mimo USA. Spoločnosť kupuje švédsku fintech platobnú spoločnosť iZettle za 2,2 mld. USD, ktorá bude celá vyplatená v peniazoch.

05Jun2018

LendingPoint získal úverovú linku 600 mil. USD

Spoločnosť LendingPoint, americký fintech poskytovateľ pôžičiek, získala úverovú linku v hodnote 600 mil. USD na investície do pôžičiek. Úver poskytla spoločnosť Guggenheim Securities.